!G v Zarabande Myšlenka na pořádání pravidelných drum and bassových akcí v Děčíně se zrodila v hlavách DCGround crew již poměrně dávno, počátkem roku 2010 se ale konečně, především díky nalezení vhodného prostoru, mohla realizovat. V klubu Zarabanda se tak 29.1.2010 - tenkrát poprvé a naposledy čistě v DJské režii tehdejších členů DCGround Crew, jmenovitě wrma, K.Seeka, Cubiqua a Soopy Mooda - odehrál první díl akce s názvem !Grounded, akce, která zaplňovala prázdné místo na děčínské kulturní scéně. Po únorové "pauze" přišel 26. března 2010 díl druhý, tentokrát již s přespolním hostem, kterým byl v té době jeden z předních českých producentů a DJů, pardubický Denius. Kromě již dříve jmenovaných členů se na akcích pravidelně objevovali i další členové DCGround crew, MCs RDG a Rendy. Na čarodejnice pak akce pokračovala třetím dílem, kdy jako hostující DJs vystoupili děčínští Deckster a Cou B. Květnové vydání s pražskou DJane Terquou pak bylo posledním, které se odehrálo v klubu Zarabanda. Ten totiž na začátku června 2010 zavřel a !Grounded si tak chtě nechtě musely najít nový domov, což zapříčinilo červnový výpadek. Ovšem již v červenci se konal díl pátý, azyl poskytla Čajovna ve Vlnách a hostem byl pražský DJ Vibezoom, který se také stal novým přírůstkem DCGround crew.

Po této epizodě v čajovně přišel srpnový díl s definitivním přesunem do nového prostoru, kterým se stal kapacitně několikanásobně vetší (a tudíž vyhovující) klub S-Centrum. Hostem byla DJane Babe LN a premiéra v novém prostoru dopadla na výbornou. Zářijový (sedmý) díl !Grounded poté poprvé regulérně pokořil hranici 200 účastníků, a to jak díky tomu, že se nový prostor měsíc předtím osvědčil, tak rozhodně i díky hostu večera, pravděpodobně nejpopulárnější české DJane IM Cyber. Na říjnovou !Grounded poté poprvé přijeli hned 2 "zahraniční" hosti, bratrské duo B2BB, což jsou sice původem děčíňáci, ale už pár let trvale žijí v Amsterdamu. Akce slavila obrovský úspěch, kdy návštěvnost atakovala 350 lidí (což v místním měřítku nemá obdoby). Další díl měl stejné, ne-li vyšší ambice, jeho hlavní hvězdou totiž měl být německý producent a DJ Rusher, který bohužel ale krátce před akcí prodělal vážné zdravotní problémy a dorazit nemohl, takže za něj zaskočil děčínský DJ Khomix. Tento díl také znamenal krátké rozloučení s prostory S-Centra, neboť díky neukázněnosti některých návštěvníků bylo poškozeno několik různých kusů vybavení klubu, navíc byla plánována na začátek dalšího roku jeho rekonstrukce. V prosinci se uskutečnila povánoční besídka v Čajovně ve Vlnách a v plné síle se pak !Grounded vrátily v lednu 2011, kdy v prostorech klubu Biograffs poprvé zazněl dubstep - prime time byl totiž vyplněn b2b setem pražských hostů Smacka a Ponyka.

Únor znamenal opět návrat do S-Centra, kdy přijel nejúspěšnější a nejznámější slovenský producent a DJ B-Complex. V březnu poté svou listopadovou neúčast přijel vynahradit již naštěstí uzdravený Rusher. Duben 2011 znamenal naprosto speciální díl !Grounded - část výtěžku ze vstupného byla věnována na podporu nešťastně zraněného kamaráda Kryštofa Peteleho a akce tak byla koncipována jako benefiční, za mixpultem se vystřídalo 7 děčínských DJů a pražský host MKS.V květnu následoval návrat do klubu Biograffs, kam přijala pozvání legenda české scény, DJ Koogi. Poslední díl před prázdninovou pauzou 24. června pak představil v současnosti nejúspěšnějšího českého procenta Rida, který nabídl exkluzivní ochutnávku svého nejnovějšího materiálu, později vydaného na světoznámém labelu Metalheadz. Konec prázdnin pak znamenal doposud definitivní návrat do S-Centra, hostem byl děčínský DJ Khomix. V září pak přijel zástupce sousední, ústecké, drum and bassové scény, DJ Vex (který také tvoří polovinu producentského dua WAVE). V říjnu do Děčína jako host zavítal přední představitel brněnské scény, legendární DJ X.Morph, v listopadu pak přijel prolomit kontinuitu striktně drum and bassových hostů DJ MGL, který kromě tohoto žánru zlámaných beatů představil i další své oblíbené - electroswing a breakbeat.V prosinci poprvé došlo ke streamovanému dílu, jímž byl ježíškovský speciál živě přenášený ze studia DCGround večer před Vánoci. Lednový díl znamenal po roce opět návrat dubstepu, kdy za DUBSTEBLOG crew přijeli pro změnu zahrát DJs Alyaz a Franill (který nahradil původně plánovaný návrat Ponyka, jenž se nemohl zúčastnit z důvodu zdravotní indispozice). Zatím posledním dílem byly pak únorové (a v pořadí již třiadvacáté!) !Grounded, kde měl v roli hlavního hosta vystoupit přední český DJ a redaktor největšího tuzemského serveru drumandbass.cz, Soldik, který ale svou účast na poslední chvíli zrušil a akce se tak odehrála pod taktovkou čistě děčínských DJs. Následovat bude březnový díl se známým DJským tandemem blonďáků z Prahy - Rudeboyem a M4You.

Sepsal Vašek Mrkvička aka. Fallen.Gemini