01/04/2012, přidal mrkva

Kasra Fabriclive 62

Další drum and bassový zářez do legendární série mixů Fabriclive nabízí jeho 62. díl, který vyšel před 14 dny, tentokrát v podání šéfa labelu Critical Music - Kasry.

V tomto ohledu trefili lidé z Fabricu hřebíček na hlavičku, neboť na současné dnb scéně bychom těžko hledali progresivnější a kvalitativně stabilnější label než právě Critical. Každý jejich release je netrpělivě očekáván a není se čemu divit - právě Critical totiž pro svět objevil takové velikány současné produkce, jakými jsou Enei, Foreign Concept nebo Rockwell. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má zakladatel a hlava celého labelu Kasra Mowlavi, který se pečlivě probírá desítkami zaslaných tracků a osobně ručí za kvalitu materiálu, který vydává. Navíc již roky piluje svoji DJskou techniku. Všechny tyto skutečnosti se pak viditelně odráží na kvalitě a provedení mixu samotného; ten je totiž opravdu tím nejlepším obrázkem toho, jak vlastně dnešní progresivní část drum and bassové scény vypadá.
Nenásilně přechází mezi deepovými a tech pasážemi, kombinuje hloubavé dunící basy s přímočařejšími beaty, které vás donutí minimálně si přikyvovat hlavou, čímž vytváří dokonale vyvážený a plynulý mixtape, nejlepší od posledního (pátého) dílu legendární série Nightlife od Andyho C. Kasra se rozhodl pro exkluzivní koktejl, jehož základ tvoří dosud nevydané kousky upsané vlastnímu labelu, ať už se jedná o tracky původní či VIP verze criticalovských klasik. Tento hutný základ poté dochutil několika exkluzivitami či čerstvě vydanými věcmi od spřátelených labelů (Shogun Audio, Neosignal, Commercial Suicide, Soul:R a Metalheadz) a ozdobil dosud neupsaným čtyřlístkem tracků, jmenovitě Make My Drink od Hybrise, MPD od Phace a Noisie, Pursuit od Marka Systema a Killswitch Engage od June Miller a Proximy.
Mix samotný je pak dlouhý tak akorát na to, aby vás po celou dobu svého trvání (69 minut a 58 vteřin přesně) nezačal nudit a zároveň dal dostatečný prostor k vyniknutí každé své složce. Je jenom škoda, že se tento mixtape dostane v drtivé většině případů pouze do rukou lidí, kteří již Critical i Kasru nějaký čas sledují. Má totiž potenciál silně zapůsobit i na ty, co se zatím temnějším polohám drum and bassu, ba i drum and bassu celkově, úspěšně vyhýbali. Pro všechny ostatní je to povinná záležitost, která právě díky tomu, že obsahuje spousty dosud nevydaných tracků, slibuje dlouho životnost.

10/10

Kasra Fabriclive 62 se dá zakoupit jak ve fyzické (CD), tak v digitální formě zde.